Hurda Metal İşleme

Hurda Metal İşleme

 

Öz Dağ Geri Dönüşüm , kuruluşu ile birlikte en yeni geri dönüşüm teknolojilerini bünyesine katarak lisanslı entegre geri dönüşüm ve Metal Hurda İşleme tesisi olarak faaliyet göstermektedir. Şirketimiz bünyesinde bulunan tesislerimize gelen hurda metal geri dönüşümü radyasyon eğitimi almış personelimiz tarafından radyasyon cihazından geçirildikten sonra sınıflarına göre ayrıştırılıp işlenir.

 

Tesislerimize hurda metal işleme nitelikli atıklar şu yollar ile gelmektedir:

– İnşaat yıkım atıklarının alınması ile,

– İmalathaneden çıkan atıklar,

– Bina, Fabrika, AVM, Yol yapımı sırasında meydana gelen atıklar,

– Şantiyelerden çıkan hurda demir – çelik hurdaları tesislerimize getirilir.

– Atık üreticisi sanayi tesisleri ile sözleşmeler yapılır ve tesise uygun konteynerler bırakılır veya vinçli araçlar ile yükleme yapılır.

– Ömrünü tamamlamış sanayi tesislerinin söküm ihalelerine girilir; sökümlerden çıkan atıklar tesise getirilir.

– Atık üreticileri, nakliyeciler aracılığı ile veya doğrudan kendileri atıkları tesise getirir.

 

Firmamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın “Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği” çerçevesinde vermiş olduğu Hurda Metal İşleme Lisansıyla hurdaların geri dönüşümünü sağlamaktadır. Tesiste tüm Türkiye’den gelen hurda metal nitelikli atıklar işlenir.

Herhangi bir şekilde kullanılarak kullanım dışı kalan metal hurda geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar imalat süreci kazandırır. Demir, çelik, bakır, kurşun, hurda metal, elektronik atıklar gibi maddelerin geri kazanılması ve tekrar kullanılabilmesi için hazır hale getirilir.

Profesyonel hizmet anlayışı, deneyimi ve gücü ile Öz Dağ Geri Dönüşüm sektörün öncü firmalarından biri olduğunu kanıtlar nitelikte adımlar atmaya devam etmektedir. ‘Geri Dönüşüm’ ile ilgili faaliyet alanlarını genişletme planları neticesinde, Bayrampaşa ve Hadımköy ilçesinde bölgenin en büyük entegre geri dönüşüm tesisinin kurulması, gücümüzün ve kararlılığımızın başarıya dönüştüğüne delalet etmektedir.

 Hurda Metal İşleme Tesisimizde bu tür hurda kesim, pres,paketleme gibi fiziki işlemlerden geçerek eritilmeye hazır hale getirilir. Böylece metal hurda eritme fabrikalarına göndererek ülke ekonomisine ve çevreye tekrar kazandırmaktadır. Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilebilme olanağı olan hurda atıkların çeşitli işlemlerden geçerek üretim sürecine yeniden dahil olmasıdır.