Kablo Geridönüşüm

Hurda Kablo Geridönüşüm

 

Öz Dağ Geri Dönüşüm, kuruluşu ile birlikte en yeni geri dönüşüm teknolojilerini bünyesine katarak lisanslı entegre geri dönüşüm tesisi olarak faaliyet göstermektedir. Gelişen teknolojinin ve sanayinin arka bahçesi olan hurda dönüşümü doğru şekillerde yapıldığında; ülke ekonomisine sağladığı katkı, iş gücü ve enerji sarfiyatına alternatif bir çözüm oluşu ile büyük önem taşımaktadır. Öz Dağ Geri Dönüşüm, bu konuda Bayrampaşa bölgesi de dahil bir çok bölgede hurda kablo geri dönüşümün de deneyimli ekibiyle hizmetinizde.

Kablolar aşağıdaki şekilde gruplandırılabilir;

– Yer altında Kullanılan Kablolar

– Çelik Sargılı Kablolar

– Hava Hattı Kabloları

– Alçak Gerilim Kabloları

Hurda kablo geri dönüşümü ekonomik ömrü dolmuş veya üretim sonucu ortaya çıkan hurda kablo ve Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği’nde 17 04 11 kodu ile tanımlanmıştır. Bu kod ile tesise getirilen hurda kablo, radyasyon ölçümü ve kalite kontrolden geçtikten sonra depolanır. Uzun olan atık kablo kırma makinesinde kısaltma işleminden geçer.

Öz Dağ, Hurda kablo geri dönüşümü faaliyetlerinde öncelikli olarak küresel ısınmanın doruk noktaya çıktığı günümüzde çok daha önem kazanan atıkların toplanması ve geri dönüşüm konusunda dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek ihtisaslaşmak, tedarikçi ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve etkin çözümler bulmaktır.

Kablo Kırma Makinesi

Bütün enerji kablolarının içerisinde bulunan metalin (Bakır) kablodan ayrılmasında kullanılır. Makinenin en büyük özelliği metal ve plastiği bir birinden ayrı olarak kırılmış hale getirerek geri dönüştürmektir. Ardından dış plastik kısmı ile iç kısımdaki metal – plastik kısmının ayrılma işlemi soyma makinesine geçilir. Soyma işleminden çıkan dış kısımdaki kauçuk ve plastik ayrıştırılıp ayrı ayrı geri dönüşüme gönderilmektedir.

Kablo Soyma Makinesi

Kablo soyma makinesi her türlü ebatlardan ve uzunluktan oluşan kablo etrafında bulunan malzemeyi soyarak içerisindeki malzemenin çıkarılmasını sağlamaktadır.

 

 

ir.