Tehlikesiz Atık Geridönüşüm

Tehlikesiz Atık Geridönüşüm

Öz Dağ Geri Dönüşüm, kuruluşu ile birlikte en yeni geri dönüşüm teknolojilerini bünyesine katarak lisanslı entegre geri dönüşüm tesisi olarak faaliyet göstermektedir. Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği kapsamında değerlendirilen, Atık Kablo (bkz. Tablo 2) ve Atık Plastik (bkz Tablo 3) bu grupta alınarak tesiste işlem görecek atıklardır.
Tehlikesiz atıklar tesise şu yollar ile gelmektedir:
– Atık üreticisi sanayi tesisleri ile sözleşmeler yapılır, bu atıklar periyodik olarak toplanıp tesise getirilir.
– Ömrünü tamamlamış sanayi tesislerinin söküm ihalelerine girilir;elde edilen sökümlerden çıkan atıklar tesise getirilir.
– Atık üreticileri, nakliyeciler aracılığı ile veya doğrudan kendileri atıkları tesise getirir.
Kablo Geri Dönüşüm
Öz Dağ Geri Dönüşüm Tesisimizde bu tür yağlı metal talaşları kimyasallar bulunan sıcak su havuzlarında yıkayıp yağlarından arındırdıktan sonra yüksek basınçlı talaş presleme makinesinde presleyerek briket haline getiriyoruz.

Kablo Geri Dönüşüm
Plastik Atık Geri Dönüşüm
Çevre problemlerinin ortadan kaldırılması için geri dönüşüm en etkili yöntemlerden biri
olacaktır ve bugünün plastik endüstrisinin en dinamik alanını oluşturmaktadır. Geri dönüşüm imha edilmesi gereken atıkların miktarını, karbondioksit emisyonunu ve petrol kullanımını azaltır.
Öz Dağ Geri Dönüşüm Firmamız, günümüzde artan plastik kullanımına ve doğal kaynakların tüketilerek azaltılmasına karşılık olarak biz tüketicilerin de dönüşüme destek olup dünyamızın geleceğine katkıda bulunmamızı unutmayalım.